"LEGENDA O ŚWIĘTYM MIKOŁAJU"

Spektakl składający się z paru łączących się ze sobą epizodów. Jeden z nich inspirowany jest historią biskupa Mikołaja, który urodził się w 270 r. i mieszkał w małym miasteczku Patra w Lycji (obecnie Demre w Turcji). Przytaczamy podanie o biednej dziewczynie, której pomaga przyszły biskup wrzucając przez komin sakiewkę z pieniędzmi przeznaczonymi na jej wiano (przypominamy jednocześnie, że Św. Mikołaj w myśl tradycji Kościoła jest przede wszystkim patronem dziewic i panien na wydaniu...).

Drugi wątek przedstawienia to Zjazd Świętych Mikołajów. Stało się to pretekstem do pokazania różnych wyobrażeń Św. Mikołaja w wielu krajach i epokach. Aktorzy wcielają się w postacie rozdające dzieciom prezenty w czasie Bożego Narodzenia, wykorzystując efektowne i wzorowane na historycznych strojach kostiumy np. rosyjskiego Dieduszki Moroza, pochodzacych z Włoch - Wróżki Befany i Babbo Natale, amerykańskiego Santa Clausa, chorwackiego Svati Nikola, francuskiego Pere Noel itd.

Spektaklowi towarzyszą piosenki, prezentowane przez wiele rozgłośni radiowych, gdyż materiał muzyczny opracowany specjalnie dla tego widowiska został wydany na specjalnym bożonarodzeniowym singlu pod tytułem "Piosenki dla Świętego Mikołaja".

ZAPRASZAMY!

GALERIA